Du er her: 
12aug kl. 15:30

Konfirmandafslutning 7.B (konfirmationsdato 15. aug.)

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Kirke

12aug kl. 15:30
12aug kl. 18:00

OPSTART: Ungdomskor - korprøve

1. Korprøve efter sommeren.

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

12aug kl. 18:00
13aug kl. 19:00

Konfirmandforældreaften i kirken 7.C (konfirmationsdato 22. aug) v/ Erik Søndergård

 

13aug kl. 19:00
15aug kl. 09:00

Konfirmation 7.A

Foregår i: Skødstrup Kirke

15aug kl. 09:00
15aug kl. 11:00

Konfirmation 7.B

Foregår i: Skødstrup Kirke

15aug kl. 11:00
16aug kl. 10:00

Gudstjeneste v/ Susanne Kristensen

10. søndag efter trinitatis

Foregår i: Skødstrup Kirke

16aug kl. 10:00
18aug kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

18aug kl. 10:00
18aug kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

18aug kl. 11:30
18aug kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7.A, B og C ved Berit, Anita og Erik

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

18aug kl. 13:30
18aug kl. 16:00

Konfirmandforældreaften samt øvedag m. 7.D v/ Berit Hune Jørgensen (konfirmationsdato 22. aug.)

Foregår i: Skødstrup Kirke

18aug kl. 16:00
18aug kl. 19:00

Orienteringsmøde - Menighedsrådsvalg 2020 (samt off. Menighedsmøde bl.a. med årsberetning) - Alle er velkomne!

Hvis du er nysgerrig på, hvad menighedsrådet laver i lige præcis dit sogn, hvilke …

18aug kl. 19:00
19aug kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

19aug kl. 10:00
19aug kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

19aug kl. 11:30
19aug kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7. D og E ved Berit og Anita

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

19aug kl. 13:30
19aug kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

19aug kl. 15:15
19aug kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

19aug kl. 18:00
22aug kl. 09:00

Konfirmation 7.C

Foregår i: Skødstrup Kirke

22aug kl. 09:00
22aug kl. 11:00

Konfirmation 7.D

Foregår i: Skødstrup Kirke

22aug kl. 11:00
23aug kl. 10:00

Gudstjeneste v/ Erik Søndergård

11. søndag efter trinitatis

Foregår i: Skødstrup Kirke

23aug kl. 10:00
25aug kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

25aug kl. 10:00
25aug kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

25aug kl. 11:30
25aug kl. 14:00

Hverdagsgudstjeneste

Kajak i Østgrønland v/ Bo Nielsen

 

Lokal Skødstrupborger Bo Nielsen fortæller om …

25aug kl. 14:00
26aug kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

26aug kl. 10:00
26aug kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

26aug kl. 11:30
26aug kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

26aug kl. 15:15
26aug kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

26aug kl. 18:00
26aug kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem)

26aug kl. 19:00
29aug kl. 10:00

Konfirmation 7.E

Foregår i: Skødstrup Kirke

29aug kl. 10:00
30aug kl. 10:00

Gudstjeneste v/ Anita Fabricius

12. søndag efter trinitatis

Foregår i: Skødstrup Kirke

30aug kl. 10:00
31aug kl. 10:00

Strikke-café

DÅBSSERVIETTEN – en hilsen for livet. 

Når et barn bliver døbt og får vand i håret, …

31aug kl. 10:00
01sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

01sep kl. 10:00
01sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

01sep kl. 11:30
01sep kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7.A, B og C ved Berit, Anita og Erik

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

01sep kl. 13:30
02sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

02sep kl. 10:00
02sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

02sep kl. 11:30
02sep kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7. D og E ved Berit og Anita

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

02sep kl. 13:30
02sep kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

02sep kl. 15:15
02sep kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

02sep kl. 18:00
03sep kl. 17:00

Børnegudstjeneste v/ Susanne Kristensen

Husk tilmelding altid senest søndagen før via facebook eller via mail: …

03sep kl. 17:00
05sep kl. 11:00

Dåbsgudstjeneste v/ Erik Søndergård

Pinsedag

Foregår i: Skødstrup Kirke

05sep kl. 11:00
06sep kl. 11:00

Kirkekaffe

Efter gudstjenesten er der kaffe i kirken - og alle er velkomne!

Foregår i: Skødstrup …
06sep kl. 11:00
08sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

08sep kl. 10:00
08sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

08sep kl. 11:30
08sep kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7.A, B og C ved Berit, Anita og Erik

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

08sep kl. 13:30
09sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

09sep kl. 10:00
09sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

09sep kl. 11:30
09sep kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7. D og E ved Berit og Anita

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

09sep kl. 13:30
09sep kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

09sep kl. 15:15
09sep kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

09sep kl. 18:00
13sep kl. 10:00

Gudstjeneste v/ Anne Christine Benner

14. søndag efter trinitatis

Foregår i: Skødstrup Kirke

13sep kl. 10:00
15sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

15sep kl. 10:00
15sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

15sep kl. 11:30
15sep kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7.A, B og C ved Berit, Anita og Erik

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

15sep kl. 13:30
15sep kl. 19:00

Valg til Menighedsrådet (Valgforsamling og orienteringsmøde) - Alle er velkomne!

Til menighedsrådsvalget vælges nye menighedsråd i alle landets sogne til en periode …

15sep kl. 19:00
16sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

16sep kl. 10:00
16sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

16sep kl. 11:30
16sep kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7. D og E ved Berit og Anita

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

16sep kl. 13:30
16sep kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

16sep kl. 15:15
16sep kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

16sep kl. 18:00
17sep kl. 14:30

Høstgudstjeneste på Kløvervangen - Erik Søndergård

 

17sep kl. 14:30
20sep kl. 10:00

Høstgudstjeneste v/ Anne Christine Benner

Kirken er smukt pyntet med årets høst. Skødstrup Kirkes Kantori medvirker. Vel mødt!

 

 …
20sep kl. 10:00
21sep kl. 10:00

Strikke-café

DÅBSSERVIETTEN – en hilsen for livet. 

Når et barn bliver døbt og får vand i håret, …

21sep kl. 10:00
22sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

22sep kl. 10:00
22sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

22sep kl. 11:30
22sep kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7.A, B og C ved Berit, Anita og Erik

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

22sep kl. 13:30
23sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

23sep kl. 10:00
23sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

23sep kl. 11:30
23sep kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7. D og E ved Berit og Anita

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

23sep kl. 13:30
23sep kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

23sep kl. 15:15
23sep kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

23sep kl. 18:00
23sep kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem)

23sep kl. 19:00
24sep kl. 19:00

Litteraturkreds i lokale 3 / Susanne

 

24sep kl. 19:00
27sep kl. 10:00

Gudstjeneste v/ Erik Søndergård

16. søndag efter trinitatis

Foregår i: Skødstrup Kirke

27sep kl. 10:00
29sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

29sep kl. 10:00
29sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

29sep kl. 11:30
29sep kl. 14:00

Hverdagsgudstjeneste v/ Anne Christine Benner

 PIE BAASTRUP THOMSEN v/ Lise Baastrup og Poul Smedegaard Andersen

Lægedatteren fra …

29sep kl. 14:00
30sep kl. 08:00

"Grundtvigdag" med alle fem hold konfirmander i sognegård og kirke (+Berit, Erik og Anita)

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 2 …

30sep kl. 08:00
30sep kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

30sep kl. 10:00
30sep kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

30sep kl. 11:30
30sep kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

30sep kl. 15:15
30sep kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

30sep kl. 18:00
04okt kl. 10:00

Gudstjeneste v/ Anne Christine Benner

17. søndag efter trinitatis

Foregår i: Skødstrup Kirke

04okt kl. 10:00
06okt kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

06okt kl. 10:00
06okt kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

06okt kl. 11:30
06okt kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7.A, B og C ved Berit, Anita og Erik

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

06okt kl. 13:30
06okt kl. 19:30

Sommerstafet

Sommerstafet 2020

 

Overskriften på årets Sommerstafet er: ”Rend mig i traditioner!?”

I …

06okt kl. 19:30
07okt kl. 10:00

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

07okt kl. 10:00
07okt kl. 11:30

Babysalmesang (Hold 1)

Vi synger børnesange med fagter, danske salmer, spiller på rasleæg, danser, laver …

07okt kl. 11:30
07okt kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7. D og E ved Berit og Anita

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

07okt kl. 13:30
07okt kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

07okt kl. 15:15
07okt kl. 17:00

Børnegudstjeneste v/ Erik Søndergård

Husk tilmelding altid senest søndagen før via facebook eller via mail: …

07okt kl. 17:00
07okt kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

07okt kl. 18:00
11okt kl. 10:00

Gudstjeneste v/ Anne Christine Benner

18. søndag efter trinitatis

Foregår i: Skødstrup Kirke

11okt kl. 10:00
18okt kl. 10:00

Gudstjeneste v/ Susanne Kristensen

19. søndag efter trinitatis Foregår i: Skødstrup Kirke

18okt kl. 10:00
20okt kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7.A, B og C ved Berit, Anita og Erik

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

20okt kl. 13:30
21okt kl. 13:30

Konfirmandundervisning 7. D og E ved Berit og Anita

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem),Skødstrup Sognegård - Lokale 1 …

21okt kl. 13:30
21okt kl. 15:15

Pigekor - korprøve

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 1 (stor)

21okt kl. 15:15
21okt kl. 18:00

Ungdomskor - korprøve

 

21okt kl. 18:00
21okt kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

 

Foregår i: Skødstrup Sognegård - Lokale 3 (mellem)

21okt kl. 19:00
25okt kl. 11:00

BUSK-Gudstjeneste v/ Erik Søndergård

BUSK står for Børn, Unge, Sogn og Kirke. Skødstrup Kirkes

Pigekor og Ungdomskor, børn …

25okt kl. 11:00

Kalender: